Logo Shaddow

تاریخچه ما

 

شرکت لوله پلی اتيلن پرتو با بهره گیری از دانش فنی و استفاده از فناوری وتکنولوژی روز دنیا و کادر متعهد و متخصص درسیستم های لوله کشی بمنظور استفاده بهینه از منابع وحفظ سرمایه های ملی و افزایش طول عمر ساختمانها در راستای توسعه پایدار کشور درسال 1376 تاسیس گردید.

 

Pipex Factory

 

این شرکت محصولات خود را با تولیدات لوله های پیشرفته پلی اتیلن کراسلینک (PEX) تحت لیسانس  از کشور آلمان درسال 1378 و همچنین لوله های پنج لایه، لوله های پیشرفته PIPEX OX (سه لایه ضد نفوذ اکسیژن) و لیزرپکس (لوله های پنج لایه با تکنولوژی لیزر) را با نام تجاری پایپکس PIPEX  در ایران و خاور میانه در سالهای 1393_1384 در دستور فعالیت خود قرار داد.

 

     
   
     

 

مواد اوليه لوله های توليد شده درکارخانه پايپکس از معتبرترين شرکت های صاحب نام سازنده مواد اوليه آمريکايی و اروپايی تهيه می شوند. محصولات در حين توليد به شيوه روی خط (Online) و با بهره گيری از تجهيزات پيشرفته و گران قيمت کنترل کيفيت می گردند. همچنين محصولات توليد شده درآزمايشگاه مجهز پايپکس توسط متخصصين مربوطه به طور منظم نمونه برداری شده و با استانداردهای مرتبط DIN16892 و DIN16893 آلمان و يا ASTM F1281 آمريکا مطابقت داده می شوند.

 

 

     
 

واحد کنترل کیفیت

کليه محصولات توليد شده توسط پايپکس در آزمايشگاهی مجهز واقع در کارخانه پايپکس به صورت منظم و تحت سخت ترين شرايط مطابق استانداردهای DIN16892 و DIN16893 آلمان و يا ASTM F1281 آمريکا مورد آزمايش قرار می گيرند تا در نهايت محصول توليد شده با بالاترين کيفيت در اختيار مصرف کنندگان قرار گيرد.

 

 
     

     
 

برخی از آزمایش ها و نمونه برداری ها به شرح زیر می باشند:
• کنترل ضخامت جدار لوله ها در حین تولید با امواج اولتراسونیک (Ultra Sonic) در 6 نقطه از محیط قطر لوله که این امر باعث می شود لوله ها با قطر و ضخامت یکنواخت تولید گردند.
• تست کلیه لوله های تولید شده با فشار 20 بار برای مدت 20 دقیقه که این تست برای اطمینان از سلامت لوله های تولیدی می باشد.
• کوانتومتریک متالوژی آلیاژ برنج به کار رفته در اتصالات که از این طریق اطمینان 100% از کیفیت مواد اولیه حاصل می شود و در نهایت کیفیت اتصال در دراز مدت تضمین می گردد.
• کنترل اتصالات تولید شده از طریق عکس برداری با اشعه ایکس (X-Ray) برای اطمینان از عدم مُک داشتن اتصال (مُک : حباب های ریز هوا که در هنگام ساخت اتصال در آن به وجود می آید)